Zkoušky - informace

 

  • Důležité usnesení č. 245/22: Vzhledem ke zvyšujícím se cenám PHM byla dočasně schválena úprava Ekonomické směrnice. Náhrada prokázaných jízdních výdajů zvýšena na 7,- Kč za 1 km. Platnost od 1. 4. 2022. 

 

  • 274/22 Vzhledem ke stále se zvyšujícím cenám PHM byla znovu schválena dočasná úprava Ekonomické směrnice. Náhrada prokázaných jízdních výdajů zvýšena na 8,- Kč za 1 km. Platnost od 1. 7. 2022, nahrazuje usnesení č 245/22 ze dne 21. 3. 2022. 
  • S účinností od 1. 9. 2022 se vrací v platnost usnesení č. 245/22 - sazba 7 Kč za 1 km. 

 

  • Usnesení PČKS 188/21 Jednohlasně schváleno zpoplatnění zrušených zkoušek ZKO částkou 500 Kč za nevyužitou blokaci rozhodčího, který by mohl být využit na jiné akci. Jedno zrušení v roce je zdarma. Toto opatření by mělo vést k menšímu počtu zrušených akcí a mělo by přispět k efektivnějšímu plánování delegací rozhodčích na akce ČKS. Požádat o konání zkoušek mohou pouze subjekty s vlastním IČO. Pokud pobočka kolektivního člena nemá své IČO, zkoušky musí hlásit člen výboru hlavního spolku s tím, že se v případě storna zavazuje uhradit poplatek za zrušené zkoušky. S platností od 1. 1. 2022.

 

Zkouškové období Přijímání přihlášek

Uzávěrka přihlášek
zaslaných na ČKS

Zaslání odkazu pro stažení
delegačního listu vedoucímu
BŘEZEN od 1. ledna      28. ledna do 11. února
DUBEN 28. února do 11. března
KVĚTEN 28. března  do 11. dubna 
ČERVEN 28. dubna  do 11. května 
ČERVENEC  28. května  do 11. června 
SRPEN  28. června  do 11. července 
 
ZÁŘÍ  od 1. června
28. července  do 11. srpna 
ŘÍJEN  28. srpna  do 11. září 
LISTOPAD 28. září  do 11. října 
1. - 15. PROSINCE 28. října do 11. listopadu

Zkouškové období:

Zkouškové období trvá od března do konce listopadu (PČKS usnesení 49/20 Schváleno prodloužení zkouškové sezony do 15. prosince), pokud to dovolují povětrnostní podmínky a není ohrožena bezpečnost a zdraví lidí a zvířat. Jinak musí být akce odložena. Rozhodnutí o tom přísluší rozhodčímu. 

Zkouškové dny:

Za zkouškové dny se považuje pátek, sobota, neděle a státní svátky. Výjimkou jsou akce pořádané na letních výcvikových táborech, které lze provádět i ve všední dny v období od 15.6. do 15.9. daného roku.  

Organizace zkoušek / Vedoucí zkoušek:

Vedoucí zkoušek je zodpovědný za organizační část akce, stejně jako za zajištění pořádku a bezpečnosti v celém prostoru konání akce. Vedoucí zkoušek musí být členem pořádající organizace a osoba plnoletá. Zařizuje a kontroluje všechny potřebné práce spojené s přípravou a provedením zkouškové akce. Musí zabezpečit řádný průběh akce a po celou dobu být k dispozici rozhodčímu. Z tohoto důvodu nesmí na akci předvádět žádného psa, ani plnit jiné funkce (Vedoucí zkoušek může zastávat funkci střelce a člena skupiny - Zápis PČKS 19.12.2022). K jeho povinnostem náleží zejména:

• Zajištění delegace rozhodčího na akci (zaslání přihlášky zkoušek dle harmonogramu v oranžové tabulce).

• Zajištění terénů pro kladení stop pro všechny stupně zkoušek v souladu se zkušebním řádem.

• Příprava pomůcek a potřeb v souladu se zkušebním řádem.

• Zajištění dohody s vlastníky pozemků pro kladení stop a s příslušnými mysliveckými spolky.

Příprava písemných podkladů pro všechny stupně zkoušek, jako jsou potvrzení o vykonaných zkouškách a výsledková listina.

Zajištění odborných pomocníků, jako např. figurantů, kladečů stop, osob do skupiny atd.

Mít k dispozici členské průkazy, výkonnostní průkazy, průkazy původu a očkovací průkazy.

Vedoucí zkoušek musí minimálně tři týdny před pořádáním zkoušek sdělit rozhodčímu místo a čas zahájení akce, popis příjezdu, druhy pořádaných zkoušek a počet přihlášených psů. Opomene-li to, má rozhodčí právo vyvázat se ze svých povinností.

Rozhodčí: 

Rozhodčí na výcvikových akcích ČKS provede kontrolu identity psa (tetování nebo čip), za dodržování veterinárních podmínek odpovídá vedoucí akce (čip a očkování viz veterinární podmínky).

Zkouškové akce mohou posuzovat pouze rozhodčí, kteří jsou svým národním svazem zmocněni k posuzování mezinárodních zkoušek. Pro mistrovství světa jsou rozhodčí zajišťováni výcvikovou komisí FCI. Počet vyžádaných rozhodčích je ponechán na pořadateli akce s tím, že jeden rozhodčí smí v jeden den posoudit nanejvýš 30 oddílů (neplatí pro mistrovství ).

Rozhodčí nesmí posuzovat psy ve svém vlastnictví, majetku nebo psy, jejichž je držitelem; psy, jejichž majitel, vlastník nebo držitel s ním žije ve společné domácnosti; psy vedené osobami, které žijí s rozhodčím ve společné domácnosti. Rozhodčí nesmí na akci, kterou sám posuzuje, vést žádného psa.

[...]

Odměny na zkouškách a závodech (schváleno PČKS 27.2.2023 usnesení 23/2/23): 

Rozhodčí 1 500 Kč hrubého / den 
Figurant max. 600 Kč hrubého / den
Kladeč max. 60 Kč hrubého / stopa 

Cestovné na zkouškách a závodech: 

Důležité usnesení č. 245/22: Vzhledem ke zvyšujícím se cenám PHM byla dočasně schválena úprava Ekonomické směrnice. Náhrada prokázaných jízdních výdajů zvýšena na 7,- Kč za 1 km. Platnost od 1. 4. 2022.

Jízdní výdaje v základní sazbě ve výši 6 Kč za 1 km - platí pro všechny akce v ČR. Délka cesty se počítá dle internetových vzdáleností z místa bydliště do místa konání akce. 

Výkonnostní knížka (VK) pro sportovní kynologi:

Jedincům, kteří nespadají pod plemennou knihu ČKS (PP jim byl vystaven plemennou knihou ČMKU či ČMKJ, které výkonnostní knížku pro sportovní kynologii nevydávají), vystaví VK delegovaný rozhodčí I. třídy přímo na zkouškách za poplatek 60 Kč.
Rozhodčí do průkazu původu (PP) poznamená, že byla vydána VK. VK může být vystavena pouze jedincům zapsaným v české plemenné knize! Rozhodčí zapisuje do VK i neúspěšně složené zkoušky. Do PP popřípadě přílohy k PP se zapisují pouze úspěšně splněné zkoušky.


Psi bez průkazu původu pod FCI, se musí před zkouškou z výkonu prokázat registračním a výkonnostním průkazem psa bez PP. Formulář žádosti je dostupný na stránkách ČKS www.kynologie.cz/plemenna-kniha/evidence-psu-bez-pp.htm Do průkazu jsou jedincům zapisovány i neúspěšné zkoušky.

 

Interní předpis ČKS k počtu účastníků na kombinovaných zkouškách z výkonu pořádaných ZKO ČKS

S platností od 1. 9. 2019 se na kombinovaných zkouškách NZŘ a IGP mění maximální počet účastníků na maximální počet oddílů. Maximální počet oddílů je 30 oddílů na jedny zkoušky. Vzhledem k náročnosti některých zkoušek se upravují počty oddílů dle následující tabulky: S platností od 25. 5. 2020 se oddíly počítají dle národního zkušebního řádu.

1 oddílové zkoušky 2 oddílové zkoušky 3 oddílové zkoušky 4 oddílové zkoušky
ZZO 1,2,3 ZZO ZM ZVV 3
  ZMPO ZVV 1,2,3 ZPS 2
    ZPS 1,2; ZPO 1,2  
    ZMMP, ZMP 1,2,3  
Schváleno PČKS v Praze dne 24.6.2019 s platností od 1. 9. 2019 - Usnesení číslo 297/19
Zápis výcvikové komise z 6.5.2020 schválený PČKS 25.5.2020.

Předsednictvo schválilo (25.5.2020) návrh VK - upřesnění výkladu pro konání zkoušek IGP FH – 30 oddílů na každý den dvoudenních zkoušek.

27/20 - Schválen návrh, bude-li účastníkem zkoušek rozhodčí I. třídy sportovní kynologie ČKS, nebo rozhodčí exteriéru, navýšit počet oddílů na 33.

 

[Přeskočit navigaci]

Zasílání novinek

Krmivo Brit pes přítel člověka HST abrus

© Všechna práva vyhrazena Český kynologický svaz - sportovní kynologie

Tvorba webových stránek