Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko

Česká reprezentace

 Team leader: Bc. Jiří Lasík
CZ 1 Martin Matoušek + Furia Drapa
CZ 2 Simona Janoušková + Elko Bohemia Bells
CZ 3 Zbyněk Novák + Virgo Gája-Nova 6. - 9. 4. 2017

Místo: Ptuj, Slovinsko

Oficiální web

Denní program

Výsledky

 

Neděle 9. dubna

A je rozhodnuto. V jednotlivcích Martin Matoušek s Furií - 7. místo, Simona Janoušková s Elkem 13. místo a v družstvech stejně jako v loňském roce - 4. místo, o tři body za třetím. Brambora je nám zřejmě souzená.
Ale i tak výborný výsledek a spokojenost před návratem domů. Díky všem, kteří nám fandili.

Sobota 8. dubna

Jako první z našich šel dnes Martin Matoušek a Furia Drapa. Krásné terény - hustější osení a optimální počasí, nabízeli možnost hezkého výsledku. Matin šel jako třetí ve své skupině v čase 12.20 hod. Furia předvedla výborný výkon. V pravidelném tempu, s nízkým nosem a svým typickým zájmem o stopu od počátku až do konce. Krásně vypracované lomy i označení předmětů. Drobná chybička při vyjití z oblouku a pak už jen v předposledním úseku lehké pozastavení. Očekávali jsme hodnocením v každém případě na výbornou. Také předvedla lepší výkon než na své první stopě. I s porovnáním hodnocení předchozích stop jiných účastníků, jsme byli velice natěšeni. Zklamání však přišlo velmi rychle při vyřčení celkového výsledku německým rozhodčím, který tuto práci ohodnotil jako velmi dobrou za 93 bodů. Slovy klasika - "nechce se mi o tom mluvit".
I tak je to krásný výsledek a jsme spokojeni. Ale to zklamání z hodnocení tam zůstane...
Teď už jen čekáme, až bude moct nastoupit Simona Janoušková s Elkem Bohemia Bells. Podle losu může nastoupit nejdříve v 17.00 hod. Máme zaděláno stále ještě na pěkný výsledek.

Češi mají dobojováno. Simona s Elkem na druhé stopě napsala výborných 96 bodů. Elko šel dnes po stopě od počátku s větší chutí, ale chybičky tam byly. Německý rozhodčí nás svým hodnocením opět překvapil. To co dopoledne Furii ubral, to nyní jakoby Elkovi přidal. Celkově máme velice krásné výsledky. Martin Matoušek 95/93bodů, Simona Janoušková 88/96 bodů. V jednotlivcích to díky hodnocení na druhé stopě Martinovi Furie asi zcela nevyjde, ale v družstvech máme krásných a slibných 372 bodů. Mistrovství však končí až zítra. Jaké bude celkové pořadí ještě nevíme. Ale výkony jsme zde předvedli velice pěkné a určitě budeme odjíždět s dobrým pocitem.

Čtvrtek 6. dubna

A máme to tady. Vše vypuklo naostro a zostra. Z našich šla první na plac Simona s Elkem, jako první ve své skupině. Terén po mírném nočním dešti, ještě vlhké osení. Podmínky přijatelné, už šlo jen o předvedený výkon. Předchozí výsledky byly různorodé, většinou něco přes 80 bodů, ale také sejití na křížení, nebo 100 bodů u německého reprezentanta. Na stopy se vycházelo z jednoho místa, kde se všichni účastníci sjížděli. Odtud však přímo n stopu mohl jen závodník a jeho vedoucí týmu. Ostatní mohli sledovat stopu jen z větší vzdálenosti.

Elko začal nejistě, jakoby s nezájmem pracovat. Všichni jsme se orosili a čekali, co bude dále. Co asi v té chvíli prožívala Simona, si lze dobře představit. Po chvíli však z nášlapu vyšel a první úsek absolvoval s projevy nejistoty na stopě, včetně chyby u prvního předmětu, kde si po jeho označení a po špatném povelu psovoda pro pokračování nejdříve sedl a teprve potom pokračoval v práci. Druhý předmět na prvním dlouhém úseku už byl v pořádku, ale určitý projev nejistoty pokračoval až do prvního lomu. Po jeho vypracování se konečně projevil ve svém stylu a zbývající podstatnou část stopy již absolvoval je s drobnými chybami v nepřesnosti a výbornou práci na lomech. Podstatnou část ztrátových bodů dostal na problémovém prvním úseku a chybou u prvního předmětu. Za svou práci byl hodnocen 88 body.

Martin s Furií nastoupil v odpoledních hodinách. Vše začalo výborně. Asi na délku tří stopovacích vodítek od nášlapu, najednou Furia začala řešit změnu směru. Všechny nás překvapilo, že tak krátce od nášlapu začal úsek do oblouku. Stejně nás překvapilo, že následný úsek pak měl 500 kroků. Po ostrém lomu měl další úsek 700 kroků. Následně ve velmi krátkých úsecích byly provedeny 4 lomy a oproti zvyklostem z toho byly celkem 3 ostré. Prostě prověrka psa a psovoda se vším všudy. Opět potvrzení, že na stopách můžete očekávat cokoliv. Přesto vše dopadlo výborně a se ztrátou za drobné chyby byla jejich práce hodnocena na velmi dobrou, ale pro nás „výbornými" 95-ti body.

Takže vše začalo výborně, jen škoda nejistoty Elka na prvním úseku. I tak ale výsledek z prvních stop je výborným základem a jsme plni optimismu i s vědomím, že mistrovství je o dvou stopách.

V pátek máme pro nás volný den, ale budeme se snažit zapracovat na Elkovi a jeho prvním úseku. Druhé topy máme v sobotu. Tak drže palce.

 

Pondělí - Středa  3. - 5. dubna

Tak už nám to vypuklo. Po bezproblémovém příjezdu do místa konání MS stopařů 2017 ve slovinském historickém městě Ptuj (zácpu jsme absolvovali jen na českém dálničním úseku), jsme do místa konání přijeli v pondělí, v odpoledních hodinách. Zde jsme se ubytovali v okrajové části města - v penziónu Panorama Rooms. Název vystihuje jeho umístění. Krásné výhledy na město s řekou, a na místní hrad. Klidné prostředí poskytuje to nejvhodnější zázemí nejen pro naše soutěžící psy. Po ubytování jsme ještě stihli i prezentaci a zavedení do terénů, které nám vyhradili pro trénink. Potom už jen seznámení s okolím, aklimatizace a příprava na další dny.
Úterý jsme vyhradili pro trénink. Vyznačené prostory o rozloze několika hektarů, byly vyhraněny jen pro český tým. Takže každý z našich reprezentantů si mohl navolit způsob tréninku, včetně délky stop podle svých představ a samozřejmě potřeb závěrečné přípravy svého psa. Psi předvedli očekávané výkony, ke spokojenosti svých páníčků.
Ve středu jsme absolvovali veterinární prohlídku, přeměření a ocejchování stopovacích vodítek. Odpoledne následovala porada vedoucích družstev, slavnostní nástup a losování. Do mistrovství se přihlásilo a nastoupilo celkem 48 soutěžících z 25 zemí. To je zatím asi nejvíc, za 23 ročníků konání MS stopařů podle IPO FH. Klobouk dolů před pořadateli a zajištěním takového prostoru pro stopy, a také i před „fyzickými výkony" rozhodčích. Ve čtyřech dnech tak na každého z nich vychází posoudit a „ujít" 12 stop každý den. Pro méně znalé - znamená to za celou soutěž projít 48 stop v délce 1800 kroků. Tak si to spočítejte...
Losování pro českou reprezentaci - Martina Matouška s NO Furií Drapa a Simonu Janouškovou s NO Elko Bohemia Bells nám poměrně vyšlo. Nastupují oba hned první den soutěže (čtvrtek 6. 4.), v dopoledních hodinách a druhou stopu mají v sobotu. Martin kolem poledne a Simona navečer. Takže bez zbytečného protahování a čekání psů před jejich výkonem. Tak teď už jen držte palce a uvidíme...

Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.1
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.2
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.3
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.4
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.5
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.6
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.7
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.8
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.9
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.10
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.11
Reprezentace ČR na MS FCI IPO FH 2017 - Ptuj, Slovinsko č.12

[Přeskočit navigaci]

Zasílání novinek

Krmivo Brit pes přítel člověka HST abrus

© Všechna práva vyhrazena Český kynologický svaz - sportovní kynologie

Tvorba webových stránek