Smutná zpráva - Vlasta Běhounek

12.2.

Po delší těžké nemoci zemřel ve věku 73. let pan Vlasta Běhounek. Obětavý, velmi pracovitý a kamarádský člověk. O kynologii se zajímal od svých cca 15 let, první kynologické zkušenosti získával v kynologické organizaci v Říčanech u Prahy. Byl zakládajícím členem a dlouholetým předsedou Křenické kynologické organizace. V Křenici se pod jeho vedením konaly každoročně krajské výstavy pracovních plemen, krajské tábory mládeže, bonitace NO i dalších plemen. Byl milovníkem a hlavně odborníkem na plemeno německých ovčáků. Chovatelskou stanici „z Diolenu" vlastnil se svojí manželkou Milenou, po jejím mezinárodním uznání byl jako chovatel uveden jen on. NO choval a se svými odchovy pravidelně i cvičil. Nejznámějším jeho odchovem byl zřejmě Harko z Diolenu. Krásný a povahově vysoce kvalitní pes byl v chovu často využíván. I jeho sourozenci byli všestranně velmi kvalitní. Známými byli také Dona, Emes, Rena, Vespe, Zara a mnoho dalších. Dlouhá léta vykonával funkci krajského poradce chovu a tetovače, byl členem krajských i republikových výborů kynologie více jak 40 let. Od roku 2000 byl členem (a několik let i předsedou) ZKO Kolín Borky. Výstavy v Křenici měly velikou tradici, stejně tak jako dny německého ovčáka, pořádané v sále křenické restaurace.
Byl nositelem řady kynologických vyznamenání, na V. sjezdu ČKS byl za celoživotní zásluhy o rozvoj kynologie oceněn Zlatou plaketou.
Byl také téměř 20 let oporou výstavního výboru pražských mezinárodních výstav. Ve všech funkcích mu více jak 53 let stála po boku jeho manželka Milena, která mu zpracovávala veškerou evidenci a stála mu po boku do posledních chvil jeho života.

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 16. února 2018 ve 13:00 hodin ve velké obřadní síni v Praze Strašnicích.

Čest jeho památce

 

Smutná zpráva - Vlasta Běhounek č.1

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Zasílání novinek

Krmivo Brit pes přítel člověka HST abrus

© Všechna práva vyhrazena Český kynologický svaz - sportovní kynologie

Tvorba webových stránek